КУЦУРУБСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ
Головна » 2015 » Лютий » 13 » «Хліб — усьому голова!»
4:03 PM
«Хліб — усьому голова!»

     Немає у світі коштовнішого скарбу, ніж свіжий духмяний хліб. Жодна страва не смакує більше за нього. Правильно говориться в прислів’ї: «Хліб — усьому голова! ». Коли ми їмо хліб, то не замислюємося над тим, скільки людей працювало для того, щоб він з’явився у нас на столі, скільки  існує  професій, пов’язаних із виробленням хліба.  Мало хто може уявити собі, як це важко, яких зусиль треба докласти до того, щоб отримати незмінний атрибут нашого столу у вигляді свіжого  хліб та солодких булочок.

   Ближче ознайомитися з дуже корисною і важливою справою, випічкою хліба,  мали можливість учні 3 класу Куцурубської ЗОШ ім. Т.Г.Шевченка.  На екскурсію хлібозаводом  школярів запросили організатори конкурсу чарівних казок від ТМ «Формула Смаку» та ТОВ «Миколаївський хлібозавод №1».

  5 лютого 2015 року Віталіну Максименко, ученицю 3 класу Куцурубської школи   було запрошено  на нагородження переможців і учасників конкурсу чарівних казок від Миколаївського хлібозаводу №1.

 В конкурсі брали участь 158 учнів шкіл Миколаївської області. Журі конкурсу обрали 28 найкращих казок для участі в голосуванні на сайті «Формула Смаку».

Шляхом голосування відвідувачі сайту обрали трьох переможців. Робота Віталіни посіла 4 місце. Вона склала казку «Пригоди хлібної сім’ї під Новий рік» головні герої якої  дідусь – Хліб Хлібич, бабуся – Пампушка, тато – Батон, мама – Булочка, син Рогалик, дочка – Плюшечка.

Під час  нагородження,  директор хлібозаводу Рачкова  Альона Анатоліївна вручила всім учасникам конкурсу подяки за участь та смачні подарункові набори, а також запросила на екскурсію хлібозаводом разом із своїми однокласниками.

    І ось 12 лютого, на прохідній хлібозаводу, дітей зустрічала  привітна жінка, Петренко Ірина Миколаївна  - відповідальна за проведення екскурсій.  Вона люб’язно погодилася пройти з нами по виробництву.
Екскурсію почала з розповіді про те, який хліб виготовляють на  хлібозаводі, а потім плавно перейшла до історичних фактів. Цікаво було дізнатися, що «Миколаївський хлібозавод №1» понад 40 років забезпечує мешканців м. Миколаєва та Миколаївської області свіжим, смачним, духмяним, а головне корисним для здоров'я хлібом. На сьогоднішній день - це високотехнологічне підприємство з виробництва хлібобулочних виробів за класичними українськими рецептами, згідно державних стандартів. Особливу увагу на хлібозаводі приділяється якості. Підприємство має єдину  в області акредитовану сучасну лабораторію, яка постійно проводить контроль якості сировини та готової продукції.

Ознайомлення з підприємством починалося з цеху, в якому звичайне борошно, дріжджі, вода і сіль перетворюються на тісто. І тільки пройшовши всю технологічну лінію, сира маса стає ароматною булкою або хлібом.
Третьокласники мали унікальну можливість побачити  як закладаються інгредієнти, як величезні машини замішують тісто у великому чані, як із нього формують батони, як вони надрізаються (щоб виходив надлишковий вуглекислий газ) і як випікають рум’яні булочки. Дітям показали унікальне обладнання, що дозволяє виготовити хліб без торкання людських рук. Вони дізналися все про роботу фахівців, які вкладають тепло душі та серця в  улюблену продукцію.

Потім учнів підвели до пакувальної машини. Саме сюди з усіх цехів з’їжджається випечений хліб, батони, булочки, для того, щоб їх упакували перед відправленням в магазини.

  Від кількості різноманітних хлібобулочних виробів у дітвори розбігалися очі, а від запаху свіжовипеченого хліба  на виробництві не можливо було встояти. Також школярі виступили в ролі незалежних експертів і особисто провели дегустацію «Рогаликів з повидлом», які із задоволенням  з’їли за кілька хвилин.

Отож,  можна впевнено і без  перебільшення сказати, що хлібозавод залишається гідним своїй почесній місії - максимально задовольняти потреби споживачів, дотримуючись високого рівня якості продукції.  Ця незабутня екскурсія стала для дітей не тільки повчальною, але залишила в їх серцях любов до рідної землі та до її дарунків людям.

 Адміністрація школи, класний керівник, батьки та учнів 3 класу  Куцурубської ЗОШ висловлюють подяку  голові ТОВ «Агрофірма» Лиманський» Скрипнику Є.А.,начальнику відділу освіти, молоді та спорту Очаківської райдержадміністрації Голян Л.А., голові Куцурубської сільської ради Себруку Ю.В., директору Чорноморської ЗОШ І-ІІІ ст. Сидорчук А.М., водієві Шмарко І.О. за надану екскурсію

 

 

Вчитель 3 класу

Куцурубської ЗОШ І-ІІІ ст.

ім. Т.Г.Шевченка

Себрук Т.І.

Переглядів: 313 | Додав: AlexandraKargina | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar